Göm menyn

Medarbetare på avdelningen för fysioterapi

Ledning och administration

Namn Befattning/Titel Telefon E-post
Johansson Kajsa avdelningschef, universitetslektor, med dr 013- 28 4662 kajsa.johansson@liu.se

Heslyk Annika

programansvarig, universitetsadjunkt

013- 28 4748 annika.heslyk@liu.se

Nordqvist Jenny

bitr programansvarig, universitetsadjunkt 013- 28 2379 jenny.nordqvist@liu.se
Hägglund Martin   ämnesansvarig, professor 013- 28 1388 martin.hagglund@liu.se

Fahlstedt Åsa

administratör (avd) 013- 28 4663 asa.fahlstedt@liu.se
Almqvist-Ingersoll Petter     administratör (utb) 013- 28 4623 petter.almqvist.ingersoll@liu.se

Olsson Lisbeth

administratör (utb) 013- 28 4613 lisbeth.olsson@liu.se

Hedtjärn Maria

ekonom 013- 28 4440 maria.hedtjarn@liu.se 

 

Medarbetare

Namn Befattning/Titel Telefon E-post
Abbott Allan universitetslektor, med dr  013-  28 2495 allan.abbott@liu.se  
Ardern Clare     post dok, med dr   013-  28 4759 clare.ardern@liu.se
Borg Sabina universitetsadjunkt (vik) 013-  28 2156 sabina.borg@liu.se
Bäck Maria adj universitetslektor, med dr 013 - 28 2281 maria.back@liu.se 
Dufvenberg Marlene universitetsadjunkt 013- 28 4712 marlene.dufvenberg@liu.se
Ekholm Britt-Mari projektsamordnare   britt-mari.ekholm@regionostergotland.se
Enthoven Paul universitetslektor, med dr 013- 28 4680 paul.enthoven@liu.se
Erixson Paul universitetsadjunkt 013- 28 4752 paul.erixson@liu.se
Fältström Anne lärare, med dr   anne.faltstrom@liu.se
Hedevik Henrik statistiker 013- 28 4742 henrik.hedevik@liu.se
Hermansen Anna   universitetslektor, med dr 013- 28 4709 anna.hermansen@liu.se
Karlén Mattias   lärare 013- 28 2973 mattias.karlen@liu.se
Kammerlind Ann-Sofi universitetslektor, med dr 070-518 2340 ann-sofi.kammerlind@rjl.se
Kvist Joanna professor, med dr 013- 28 4664 joanna.kvist@liu.se
Leidelöf Gunilla universitetsadjunkt 013- 28 1374 gunilla.leidelof@liu.se    
Lindblom Hanna universitetsadjunkt (vik) 013- 28 4784 hanna.lindblom@liu.se
Lindbäck Yvonne universitetsadjunkt, med dr 013- 28 4743 yvonne.lindback@liu.se
Lingårdh Kristina (tjl) universitetsadjunkt 013- 28 4739 kristina.lingardh@liu.se
Peolsson Anneli professor, med dr 013- 28 4601 anneli.peolsson@liu.se
Petersson Anna       lärare 013- 28 2710 anna.petersson@liu.se
Pohl Petra     universitetslektor, med dr 013- 28 2108 petra.pohl@liu.se
Rydja Johanna lärare   johanna.rydja@liu.se
Sjödahl Jenny adj universitetslektor, med dr   jenny.sjodahl@liu.se
Schröder Karin universitetsadjunkt 013- 28 4711 karin.schroder@liu.se
Sonesson Sofi universitetslektor, med dr 013- 28 6898 sofi.sonesson@liu.se
Valeskog Karin  universitetsadjunkt   013- 28 5731 karin.valeskog@liu.se  
Wickström Anne  universitetslektor, med dr 013- 28 2108 anne.wickstrom@liu.se
Åkerlund Ida     universitetsadjunkt         013- 28 2378 ida.akerlund@liu.se
Öberg Birgitta professor, emerita  013- 28 2898 birgitta.oberg@liu.se
Ödman Pia universitetslektor, med dr 013- 28 4684 pia.odman@liu.se

 

Doktorander/forskarstuderande

Namn Befattning/Titel Telefon E-post
Borg Sabina   forskarstuderande 013- 28 2156 sabina.borg@liu.se
Dufvenberg Marlene doktorand 013- 28 4712 marlene.dufvenberg@liu.se
Fors Maria forskarstuderande     maria.fors@liu.se
Gustafsson Kristin forskarstuderande   kristin.gustafsson@liu.se
Lindblom Hanna  doktorand 013- 28 4784 hanna.lindblom@liu.se
Lindgren Anna doktorand 013- 28 4713 anna.lindgren@liu.se
Nordqvist Jenny doktorand 013- 28 2379 jenny.nordqvist@liu.se
Sandberg Klas  forskarstuderande    klas.sandberg@liu.se
Schröder Karin           doktorand   013- 28 4711 karin.schroder@liu.se
Sjöholm Hanna forskarstuderande 0736-327758 hanna.sjoholm@liu.se
Tigerstrand Grevnerts Hanna forskarstuderande   hanna.tigerstrand.grevnerts@liu.se
Åhlund Kristina   forskarstuderande 010-435 4556 kristina.ahlund@liu.se
Åkerlund Ida   doktorand 013-28 2378 ida.akerlund@liu.se
Österberg Annika forskarstuderande   annika.osterberg@liu.se

 

Forskningssamarbete

Namn Befattning/Titel Telefon E-post
Bengtsson Håkan med dr 070-4164191 hakbe194@student.liu.se
Fältström Anne med dr 036-321850 anne.faltstrom@liu.se
Landén Ludvigsson Maria med dr 073-4607074 maria.landen.ludvigsson@liu.se
Peterson Gunnel med dr 072-210 0901 gunnel.peterson@liu.se 

Sidansvarig: asa.fahlstedt@liu.se
Senast uppdaterad: 2019-04-29